Przykłady na jakość danych produktów. Co to jest deklaracja zgodności? Jakie sprawy jest w stanie regulować SASO?

Producenci wprowadzający na rynek swoje artykuły, tak samo jak firmy sprzedające usługi są zmuszone w jakiś sposób potwierdzać jakość, którą sobą prezentują. Co jest w takiej sytuacji pomocne?


deklaracja zgodności we
Napisał: Sideshow Bruce
Na podstawie: http://www.flickr.com
Firmy wypuszczające artykuły na rynek muszą potwierdzić zgodność takiego wyrobu z rozporządzeniem UE poprzez pisemne oświadczenie. Jest to deklaracja zgodności WE. mowa o jednorazowym zgłoszeniu, które sporządza osobiście producent lub E-Voting też jego przedstawiciel. Jest to takie przyrzeczenie, przynajmniej taką pełni rolę, iż wyrób spełnia wymogi, jakie stawia przed nim Unia Europejska. Te konkretne produkty, nim wspomniane oświadczenie wystawi właściciel, powinny zostać poddane procedurze ocenienia takiej zgodności.


Należy też zdobyć potrzebne certyfikaty, jeżeli są one wymagane. Na produktach, które posiadają deklarację zgodności, umieszczany jest znaczek CE. Warto również dodać, że wyroby, jakie podlegają takiej procedurze, a nie mają oznakowania CE, nie mogą być wystawiane do sprzedaży na terytorium Unii Europejskiej. W dokumencie, jakim jest deklaracja zgodności WE, zawrzeć trzeba szereg informacji odnośnie produktu jak i naszej firmy.


Napisał: Ctd 2005
deklaracja zgodności we
Napisał: swimboy1
Są to między innymi numer produktu, jaki jest niepowtarzalny. Adres jak również nazwa firmy. Stwierdzenie, iż deklaracja ta jest wystawiana na odpowiedzialność wytwórcy. Dokładny opis artykułu, jaki może być opatrzony również zdjęciem danego wyrobu. Do tego kilka innych, potrzebnych informacji. Całość musi być podpisana przez osobę upoważnioną.


Natomiast SASO to w rozwinięciu Stowarzyszenie na rzecz Atestacji i Standaryzacji Oprogramowania - kontynuuj o saso. Stowarzyszenie to pomaga osiągnąć porozumienie między osobami użytkującymi systemy IT, wytwórcami oraz ośrodkami, które zajmują się badaniem jakości danych oprogramowań. Stowarzyszenie to określiło reguły, według których nadaje się znaki jakości właśnie dla produktów IT. Chodzi między innymi o znak, jaki mówi o spełnieniu wymagań pod względem wydajności oraz ergonomii. Następny, który określa dobre standardy w temacie bezpieczeństwa. Albo też jeszcze kolejny, jaki mówi o zgodności konkretnego oprogramowania z przepisami prawa względem funkcjonowania takich oprogramowań. To tylko niektóre z możliwości kontrolowania jakości, jednak są to przydatne normy pomagające potwierdzić jakość danych produktów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-09-07 04:59:35