Co może zająć komornik?

Egzekucja z rzeczy ruchomych to jeden z zazwyczaj stosowanych sposobów na odzyskanie należności finansowych od zadłużonej osoby na rzecz wierzyciela.
W praktyce bywa częstokroć, że komornik prowadząc takową egzekucję, zajmie w poczet długu rzecz (na przykład samochód) będący własnością nie osoby zadłużonej, tylko pewnej innej osoby, od której dłużnik przykładowo go pożyczył. Czy komornik może zająć rzecz przynależącą do trzeciej osoby? Co naprawdę zająć może egzekutor?


Towar na półce sklepowej
Napisał: C x 2
Na podstawie: http://www.flickr.com


Komornik sądowy na pewno będzie miał prawo zająć rzecz znajdujących się "we władaniu" osoby zadłużonej. Znaczy to, że komornik nie bada stanu prawnego obiektu, lecz ma obowiązek stwierdzenia, czy osoba zadłużona daną rzeczą "włada". Nie jest zatem ważne, czy zajęte przedmioty są własnością osoby zadłużonej. "Władanie" jest pojęciem zaczerpniętym z kodeksu cywilnego - znaczy tyle - że dzierżący daną rzeczą użytkuje jej. Może to uczynić, kiedy rzecz znajduje się w jego domu, garażu, magazynie albo innym miejscu. W każdym mieście, w którym znajduje się sąd, działa kancelaria komornicza Tarnowskie Góry nie są tu wyjątkiem. Komornik ma prawo wejść do domu właściciela w czasie jego absencji.
Do tego, akceptowalne jest zastosowanie przez komornika środków przymusu celem pokonania przeszkód uniemożliwiających dojście do pomieszczeń albo do domu dłużnika i to nawet wówczas, kiedy znajdują się one w środku większego obiektu należącego do "osoby trzeciej".

Myślisz, że wymienione informacje są warte zapamiętania? Świetnie, zatem na pewno szczegóły w serwisie (https://dryg.pl/oferty-pracy/hotelarstwo/obsluga-hotelowa?categories=8&positions=68) zamieszczone również Cię zainteresują.

Pozwolenie na to będzie wymagać jednak zachowania ze strony windykatora warunku posługiwania się środkami adekwatnymi do natrafionych na miejscu trudności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-18 08:20:55
Tagi: moc, obowiązek, pojazd