Wybudowanie chłodni sporo kosztuje, stąd też popularniejsze jest wynajmowanie chłodni

Lato to dla jednych okres wyczekiwanego wypoczynku, dla innych czas intensywnej pracy. Mowa rzecz jasna o rolnikach i sadownikach, którzy w tym okresie mają wiele do zrobienia, ponieważ największy wysyp zbiorów pojawia się właśnie w tych najgorętszych miesiącach roku. Dotyczy to w szczególności zbiorów z drzew i krzewów owocowych, przeróżnego typu. Zbiory jednak to nie wszystko – po zbiorach jest jeszcze sporo rzeczy do zrobienia zanim takie owoce trafią na nasze stoły.


To, jakie etapy brane są pod uwagę zależy rzecz jasna od zbieranych owoców, jednakże w większości jest to w dalszej kolejności ich sortowanie i rzecz jasna magazynowanie. W tej ostatniej sytuacji sprawa nie jest prosta, bowiem magazynowanie owoców wymaga zachowania określonych warunków. Jednym z nich jest rzecz jasna niska temperatura, żeby zbiory nie uległy szybkiemu zniszczeniu.

Jeżeli taka tematyka Cię intryguje, bez zwłoki kliknij ten odnośnik! Omawiana tam oryginalna wiadomość (https://www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-wydry/58) na pewno także Cię zaintryguje!

Nie wszystkie firmy skupujące owoce mogą sobie pozwolić na posiadanie swojej własnej chłodni. Jej wybudowanie jest dosyć drogie, a do tego należy doliczyć wydatki na późniejszą eksploatację. Dlatego bardziej popularne jest wynajmowanie chłodni.

chłodnia
Napisał: Steve Snodgrass
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna na wynajem chłodni firmy mogą pozwolić sobie o wiele częściej, bowiem jest to tanie rozwiązanie. Dotyczy to zarazem chłodni stacjonarnych, jak i mobilnych, czyli auto chłodni, w której można bez problemów przewozić różnego rodzaju towary, wymagające podczas przewożenia niskich temperatura. Służą do tego specjalnie przystosowane auta takie jak vany, busy, czy ciężarówki. Ich najważniejszym wyposażeniem jest agregat chłodniczy oraz ściany wykonane z izolacji izotermicznej, tym sposobem w pojeździe może być utrzymana wymagana temperatura przez cały czas.


Wynajem chłodni nie tylko taniej wychodzi niż jej budowa, ale jest też łatwiejsze, gdyż nie trzeba martwić się o jej wybudowanie, a następnie przestrzeganie norm,, które w tym przypadku obowiązują. Firmy oferujące chłodnie pod wynajem bez problemów wyszukamy w sieci, gdzie asortyment udostępniają zarazem wynajmujący auto chłodziarki, jak i producenci kontenerów i posiadacze całych budynków przeznaczonych na chłodnię. Warto sprawdzić jak długo wybrana firma istnieje na rynku i jakie ma certyfikaty, które potwierdzają jakość udostępnianych usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-20 03:51:45
Tagi: owoce, temperatura, firmy, agregat