Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Za rozrachunek z fiskusem weź się od razu. Choć masz na to jeszcze sporo czasu, dlatego że zeznanie powinieneś złożyć do 2 maja 2017 roku, lecz nie oczekuj na ostatni dzwonek (zwłaszcza, jeśli możesz otrzymać zwrot podatku).


Należałoby przedtem dokładnie sprawdzić: co, na jakiej podstawie i w ramach jakiego limITu masz prawo potrącić w PIT za rok 2016, bowiem dzięki temu możesz zaoszczędzić.
Unikniesz także pośpiechu oraz zdenerwowania, a to może być powodem kosztownych pomyłek. Wyjaśniamy, jak rozliczyć PIT-37 - krok po kroku. Przy wypełnianiu deklaracji rocznej niezbędny będzie PIT-11, jaki musisz uzyskać od swojego chlebodawcy (czy też zleceniodawcy). Kiedy w przeciągu roku pracowałeś w kilku miejscach, musisz skompletować dokumenty od wszelkich pracodawców. Zawierają one dane dotyczące dochodów, kosztów ich osiągnięcia a także pobranych w przeciągu roku przedpłat a także składek.


firma - fotografia
Napisał: Agencia de Noticias ANDES
Na podstawie: http://www.flickr.com


wykres
Napisał: eGospodarka.pl
Na podstawie: eGospodarka.pl


Począwszy od stycznia 2015 obowiązują nowe wzory formularzy podatkowych , PIT-36, , PIT-39 i aneksów PIT-D i PIT-O. PIT 37 wypełniasz, jeżeli odbierałeś na przykład uposażenia z tytułu umowy o pracę. Rozpocznij od zebrania danych o swoich dochodach jak też pobranych przedpłatach. Jeżeli jesteś pracownikiem etatowym, pracowałeś na umowę zlecenie bądź o dzieło, powinieneś uzyskać od pracodawców formularz PIT-11. Na górze blankietu wpisujesz swój numer PESEL względnie NIP. PESEL jest dla osób, które nie prowadzą firmy i nie są objęte podatkiem (zobacz własna działalność koszty) VAT.
NIP będzie dla innych osób - dla przykładu płatników podatków, składek na ZUS.

Nie czekaj dłużej - zweryfikuj propozycję , którą dla naszych klientów przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie potrzeby naszych konsumentów!

W poz. nr 5 wpisz rok 20156. Wybierasz metodę opodatkowania zaznaczając w poz. 6 należyty kwadrat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-13 14:48:03
Tagi: czas, ZUS, IT, sposób, PIT-37