Jak zorganizować swoją pracę i zmotywować się do systematyczności?

Zmotywowanie się do pracy jest nierzadko niezwykle trudne. Przede wszystkim dlatego, że aktualnie wokół nas znajduje się mnóstwo czynników rozpraszających, jak na przykład smartfony lub Internet. Otrzymujemy wiele informacji, z którymi często zapoznajemy się niedokładnie, nie zatrzymujemy się przy czymś na długo, dodatkowo często robimy kilka zadań jednocześnie, m.in. spoglądamy na serial i robimy notatki itp.

kalendarz książkowy
Napisał: Bisnotcher
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kalendarze trójdzielneTrudno jest skupić się całkowicie, jednakże istnieje kilka sposobów, które nam w tym pomogą. Jak zaplanować swoje zajęcia i motywować się do systematyczności? Po pierwsze wypróbuj planowanie. Choć często z planów nic nie wynika, ćwiczenia czynią mistrza. Z pewnością skreślanie kolejnych podpunktów z listy zagwarantuje nam ogromną satysfakcją, i jednocześnie energię do dalszych działań. W jaki sposób planować? Każdy powinien wypracować własny dla siebie system. Na początku warto kupić kalendarze książkowe a5 dzienne. Codziennie rano lub przed snem wypisz wszystkie zadania, które musisz wykonać.

Oczywiście możesz je dzielić na dłuższy czas, jednak jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z organizacją może to nie być dobry pomysł. Oprócz tego planowanie z dużym wyprzedzeniem często jest zwyczajnie nieskuteczne.

Opracowane tutaj wiadomości zaciekawiły Cię na tyle, że chcesz przeczytać więcej? Namawiamy zatem do nowej strony. Tam oczekuje istotne omówienie.

Zaznacz zadania ważne i te, które w razie niepowodzenia można bezproblemowo odłożyć na później. Wykreśl każde zrobione punkty. Dzięki temu za każdym razem będziesz precyzyjnie wiedzieć, ile przed tobą. Na pewno zauważysz, że wszystkie wykreślane zadania przynoszą poczucie ulgi i popychają cię do działania.

Jeżeli chcesz, aby podobne artykuły pozostały Ci w pamięci na dłużej, sprawdź witrynę (https://rfc.pl/zasieg/kozieglowy), do której odnośnik jest tutaj. Są w tamtym miejscu bardzo podobne informacje.

Jeśli na liście znajdują się punktu, które nie pozwalają ci się skupić, choć nie są szczególnie ważne – zajmij się nimi, kiedy oczywiście masz taką możliwość. Wówczas efektywniej wykonasz pilne sprawy.

Gdzie się przydadzą kalendarze książkowe?
W planowaniu często pomaga również prezentacja naszego organizera. Jeżeli sprawi ci to przyjemność, zacznij używać kolorowych karteczek, zakreślaczy, długopisów żelowych itp. Przypisz kolor dla konkretnej grupy czynności. W sklepach pojawiają się już kalendarze książkowe 2016, które mogą okazać się twoim najlepszym planerem.Oprócz planowania, postaraj się również zapewnić sobie jak najwięcej spokoju. Usuń rozpraszacze. Wyłącz przeglądarkę, a jeśli jest ci niezbędna do pracy, wgraj do niej aplikację blokującą rozrywkowe strony. Wycisz powiadomienia w telefonie. Jeżeli pracujesz w mieszkaniu nie uruchamiaj w tle telewizji. Staraj się słuchać takiej muzyki, która pomoże ci się skupić. W związku z tym planowanie z pewnością przyniesie wyczekane efekty, a my staniemy się pełni motywacji i energii do dalszych działań. Co zamówić i jak?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-10-12 11:39:06
Tagi: planowanie, notatki