Od kilku lat wciąż rośnie popularność składania pitów przez sieć, Polacy najwidoczniej nie obawiają się już tej metody

Możliwość wypełniania pitów przez sieć pojawiła się w 2008 roku. Na początku ludzie patrzyli na tę nowinkę z dużą dawką sceptycyzmu – w pierwszym roku pity przez Net przesłało tylko trzysta osób. Dzisiaj robi to aż parę milionów.
rozliczenie pit 2016
Napisał: Evan Goodwin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ludzie, którzy w przeszłości przesyłali formularze drogą internetową, bali się, iż napotkają mnóstwo utrudnień: błędnie uzupełnią formularz, system nie będzie działać lub zwyczajnie nie poradzą sobie z tą innowacją.

W opisywanym na tej stronie artykule przeczytasz zajmujące informacje, jednak sprawdź również, co znajdziesz w najświeższej ofercie. Bez wahania zwyczajnie go kliknij.

Aktualnie z tej procedury korzysta przeszło 7 milionów podatników, a rokrocznie przybywa kolejnych. Ocenia się, iż pit 2016 złoży przez Net prawie dziesięć milionów osób. Okazało się, że ta procedura jest przede wszystkim wygodna, albowiem nie jesteśmy zdani na stanie w niekończących się kolejkach w Urzędzie Pocztowym lub w skarbówce. Ponadto rozliczanie pitów przez Net jest wyjątkowo bezpieczne, ponieważ specjalistyczny skrypt ułatwi nam uzupełnienie druków i zredukuje ilość pomyłek, które prawdopodobnie znalazłyby się w tradycyjnej wersji pitu. Naturalnie możemy także użyć bezpłatnego programu, aby zrobić rozliczenie pit 2016, a formularze później wydrukować i wysłać tradycyjną drogą. Zobacz więcej: 2016.


System E-deklaracje jest najszybszym sposobem, aby komfortowo złożyć pit 2016. Najlepsze jest to, że nie trzeba instalować żadnego programu, wystarczy jedynie specjalna wtyczka do przeglądarki, aby uzyskać dostęp do formularzy i szybko załatwić rozliczenie pit 2016. Narzędzia dostępne na portalu E-deklaracje są nadzwyczaj przydatne, a przy okazji wyjątkowo łatwo się nimi posługiwać, nie trzeba jakiejkolwiek fachowej wiedzy. Jeśli, przykładowo, chcemy odliczyć jakąś ulgę, to skrypt bardzo usprawni tę czynność. W dodatku na witrynie Ministerstwa znajdziemy najpotrzebniejsze informacje dotyczące tego, który druk dobrać oraz jak bezbłędnie go wypełnić. Okazuje się, że naprawdę nie ma się czego bać, coraz większa liczba osób rozlicza pity przez sieć, co pozwala im oszczędzić sporo czasu. Już teraz możemy być pewni, iż rekordowa liczba osób wybierze rozliczenie pit 2016 w ten sposób; być może za kilka lat będą robić to prawie wszyscy. Dla zaciekawionych: ciekawostka.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-05 14:27:48