Jakie zalety ma grafika 3D, jakie będą główne zasady w czasie jej tworzenia.

Obecnie używane komputery dają ogromne możliwości jeżeli chodzi o możliwości generowania grafiki. Znalazło to też zastosowanie w licznych dziedzinach naszego życia, obróbki fotografii po projektowanie rozmaitych maszyn, urządzeń czy obiektów.
Coraz popularniejsza również jest grafika 3d, i to nie tylko w komputerowych grach, które wielu osobom być może przyjdą na myśl jak o tym usłyszą (polecana grafika 3d na rox3d.pl). Faktem jest, że współczesne gry są oparte właśnie na grafice w trójwymiarze, specjalne układy kart wyliczają setki tysięcy przestrzennych wielokątów, z jakich składa się widziany obraz. Obecne możliwości narzędzi do tworzenia gier są tak ogromne, że w wielu przypadkach animacje wyglądają, jakby się oglądało film.


Krzesło
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com


Grafika dwuwymiarowa, czy to wektorowa czy rastrowa, jest oparta na rysowaniu na płaskiej powierzchni (popularna wizualizacja 3d). Dodając trzeci wymiar pojawiają się zupełnie nowe wyzwania, z którymi należy sobie dawać radę. Przede wszystkim obiekty mogą się wzajemnie zasłaniać, więc konieczne będzie chowanie tych krawędzi, jakich nie powinno być widać. Do tego ogromne znacznie ma światło, dopiero po jego uwzględnieniu powstaje pełny trójwymiarowy obraz. Tworzeniem tego typu grafiki zajmują się dedykowane programy, dość podobne w funkcjonowaniu do zwykłych graficznych narzędzi.
Stosują one zaawansowane modele cyfrowe do wyznaczania widocznych wierzchołków, oraz barwy każdego z punktów.

Zaabsorbował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to wejdź na ten odnośnik - to bardzo wiarygodna witryna, która też okaże się dla Ciebie wartościowa!

Wymaga to niezwykle mocnych i wydajnych maszyn, dlatego też komputery do tego typu prac posiadają specjalnie przygotowane specyfikacje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-02-03 13:02:49
Tagi: programy, obraz, grafika, prezent