Rozliczenie roczne pit, kontra pit trzydzieści sześć online - czyli, jak się rozliczyć za dwa tysiące szesnasty roczek

Masz za zadanie rozliczyć się rocznie wewnątrz PIT-36, ale nie wiesz w jaki sposób to uczynić? Zajrzyj do sieci na stronkę z rozliczeniami PIT, aby wysłać deklarację poprzez internet! Dowiesz się sam jakie to proste i zawierza nam - zapragniesz zrobić to samo w następnych latkach!


Na konkretną chwilę istnieje kilka rodzajów deklaracji PIT, jednakże łączy je jedno - trzeba je podliczyć co roku, za roczek poprzedni. Rozliczenie roczne pit jest więc obowiązkiem wszystkich z nas, kto osiągnął wiek pełnoletni. w tym miejscu jednak nastaje pytanie - czy naprawdę Każdy jest zmuszona się rozliczać? Otóż nie - wszystko bywa uzależnione od faktu, czy posiadał w minionym roku jakikolwiek dochód. Jeśli takowego nie miał w posiadaniu, deklaracji nie składa - nawet jeśli minione latka je dostawał, to jeśli ostatni roczek był "niedobry" czyli bez przychodu, deklaracja nie jest potrzebna. Co zaś tyczy się poszczególnych rozliczeń, to zwrócimy spojrzenie na deklarację PIT-36, rozliczaną poprzez sieć internetową...
Kobi Light   NELIO w sali konferencyjnej
Napisał: Kobi
Na podstawie: Kobi


korekta
Napisał: Hotel Mercure Kasprowy Karpacz


Pit 36 online - czyli mówiąc konkretniej: rozliczenie PIT-u trzydzieści sześć poprzez sieć internetową, to przeciwko pozorom prostszy metoda wypełniania deklaracji, niż wypisywanie jej wersji z papieru. Na daną chwilą powstały programy wewnątrz sieci, które to automatycznie po uzupełnieniu paru podstawowych rubryk podliczą nam wszystkie przychody, oraz zrobią calutką resztę wyliczeń.


Należy także pamiętać, że PIT-36 podliczamy w tym roku (2017) do drugiego maja.

Zobacz kolejne tego typu niezwykle przydatne źródło informacji na rozważany problem - kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie szkolenie handlowiec.

Dlatego kiedy otrzymasz papiery od szefa (bądź szefów) od razu zajmij się wypełnieniem deklaracji, by później nie robić tej rzeczy na ostatnią chwilę!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-23 13:00:51
Tagi: sieci, PIT, rozliczenia, przychody, dochody