Życie bez norm? Jak sobie ciężko to wyobrazić. Może i byłoby niekiedy przyjemnie, ale na dłuższą metę nie dałoby się tak żyć

Ciężko sobie wyobrazić jakąś instytucje, sklep, przedsiębiorstwo czy firmę bez konkretnych uregulowań, które zapobiegają nadużyciom i innym sposobom niecnych praktyk. Ogólnie to tworzy się różne wewnętrzne dokumenty, które maja zapobiegać niedobrym praktykom wewnątrz organizacji, jak i regulacje zewnętrzne, dzięki którym można uregulować nasze kontakty ze światem zewnętrznym, a ten świat to w po prostu klienci, petenci i partnerzy biznesowi. Jak wyglądałby świat bez takich regulacji?


sklep
Napisał: Alexander Synaptic
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wystarczy sobie to wyobrazić biorąc za przykład zwykły sklep. Gdyby nie było regulaminu sklepu to nie dałoby się uregulować żadnej sprawy związanej ze sprzedażą, ze zwrotami, z reklamacjami. Byłby chaos, jakiego nie da się opanować. Nie byłoby instrukcji, jak zachować się w określonym momencie, określonej sytuacji. Sklep to jest i tak nieduży problem, ciężka sprawa wystąpiłaby, jakby nie było takich regulacji wywnętrz firm czy różnych instytucji.


W sumie trzeba by było rozpoczynać, jakby każdy dzień od nowa, gdyż tak istotnie wyglądałoby nasze przybycie do pracy. Wiedzę prawdopodobnie przekazywalibyśmy sobie ustnie, ponieważ nie byłoby przecież zapisanych stron z przepisami i pozostałymi postanowieniami. A ile by było przeinaczeń, pomyłek w takiej sytuacji. Jest to trudne do wyobrażenia, ale możemy to określić po prostu jednym słowem: chaos. Spójrzmy na ogromny organizm jakim jest państwo. Co by to było, jakby nie było konstytucji, ustawy i innych aktów prawnych (-> kliknij regulamin sklepu).

Szukasz następnego wpisu na rozpatrywany tu problem? Jeśli tak, to ten wyczerpujący tekst (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=Lublin&district=&country=&branch=46db&published=&sort=published_atr) bez cienia wątpliwości też uznasz za interesujący.

Państwo niechybnie pogrążyłoby się w ruinie. A jak zrozumieć postulaty niektórych osób, iż przepisy można lekceważyć?


sklep
Napisał: grassrootsgroundswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
No można to potraktować jako dziecinne podejście do tematu. Wiadomo, w tej materii jest inny kłopot: za dużo absurdalnych przepisów, czasami abstrakcyjnych, jak na przykład w Unii Europejskiej.

Musisz pamiętać, że nasza strona internetowa pomoże Ci w uzyskaniu ciekawych wiadomości na jakikolwiek wątek. Taka strona zapewne Ci się spodoba.

Biurokracja i nadmierne przepisy w każdej sferze życia potrafią wyrządzić tyle złego, ile brak przepisów, o tym na pewno należy pamiętać. Jednakowoż, odpowiednio zastosowane przepisy to wiele pożytecznego, gdyż dzięki nim łatwiej się funkcjonuje, wiadomo, co nam przysługuje, a co nie.

Więcej informacji:

Tak działają mądre regulacje. Jeśli jesteśmy zakładaniami niedobrych przepisów i biurokracji, to możemy stwierdzić, iż one są niepotrzebne, więc trzeba je obchodzić. Ta oczywiście droga prowadzi donikąd. Można toczyć boje ze złymi przepisami, lecz jeśli będziemy je łamać to dotkną nas inne przepisy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:33:01
Tagi: przepisy, sklep