Facebook odmieni wizerunek naszej firmy

Marketing społecznościowy zrobił w ciągu ostatnich dwóch lat zadziwiająca karierę. Każdy liczący się polityk prowadzi obecnie aktywne konto na facebooku i/lub Twiterze, z uroków sieci korzystają również urzędy i jednostki publiczne, takie jak domy kultury, kluby, muzea, uczelnie.
w sieci
Napisał: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nikogo już nie dziwią filmy promocyjne na portalu youtube, konkursy czy nietypowe akcje i eventy. Jeśli tego typu instytucje – mające opinię skostniałych – prowadza aktywną działalność w sieci, szefowie małych lub większych firm nie mogą być obojętni wobec tego rodzaju działań, nawet jeśli nie stawiają na sprzedaż internetową swoich produktów.

Działalność promocyjna to przecież nie tylko marketing, który możemy przeliczyć na wymierne zyski, ale również public relations – wszelkiego typu działania wizerunkowe, budujące pozycję firmy na rynku , których wynikiem jest to, że staje się ona wiarygodna. Internet jest doskonałym narzędziem działań PR-owych, gdyż w wielu wypadkach są one niskonakładowe.Wystarczy tylko na początku skorzystać z oferty specjalistów, by potem samodzielnie, lecz z rozmysłem, kreować swój wizerunek przy pomocy sieci. Dobra agencja interaktywna pomoże nam stworzyć fanpage na facebooku, który możemy już prowadzić samodzielnie, chyba że nie mamy wykwalifikowanych pracowników. Koszty, jakie co miesiąc zapłacimy tego typu agencji za powadzenie naszego funpage’a, są jednak niższe niż zatrudnianie osobnego specjalisty ds. PR-u.

Algorytm Panda i Pingwin, pozycjonowanie
Napisał: Artefakt Sp. z o.o.
Na podstawie: Artefakt Sp. z o.o.
Poza tym ważną dziedziną aktywności powinna być dobrze opracowana strona WWW firmy, będąca uzupełnieniem działań facebookowych, które z natury są bardziej lekkie, pełne humoru i wolne od marketingowej propagandy. Dlatego dobra agencja social media doradzi nam, by wszelkiego typu akcje promocyjne prowadzić raczej na naszej stronie internetowej, a facebook pozostawić na integrację ze społecznością, ciekawostki, filmiki i zdjęcia.

Aby wyszukać dobrą agencję interaktywną, np. we Wrocławiu powinniśmy wpisać w gogle frazę strony www wrocław lub iso 9001 agencja social media Wrocław - Agencja Artefakt. Porównajmy oferty firm, skupiając się na ich portfolio i zdobytych klientach. Nawet gdy nasza sprzedaż nie zacznie gwałtownie wzrastać, bez wątpienia wzmocnimy wizerunek naszej firmy i sprawimy, że stanie się ona bardziej rozpoznawalna na rynku.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:25:07
Tagi: YouTube, Public Relations, strona WWW, Marketing społecznościowy, agencja social media

Losowe artykuły

Kategorie

Archiwum

Lista arytykułów

Ciekawe wideo