Broszurki reklamowe - ciekawostki

Foldery promocyjne pojawiły się w naszej ojczyźnie w latach dziewięćdziesiątych wraz z wejściem na polski rynek hipermarketów. Dziś nie jedynie przez grupy handlowe, ale także przez samych nabywców są postrzegane jako naczelny środek komunikacji sieci z konsumentem.

Nawet małe sieci handlowe posiadające ledwo parę, paręnaście sklepów wydają często broszury promocyjne. Są one teraz głównym narzędziem łączności sieci handlowej z klientem.

gazetka tesco
Jedną z najbardziej skutecznych odmian reklamy jest pokazanie konsumentowi ceny przed i po promocji, sposób ten wykorzystują gazetki marketingowe, których zbiór publikuje Ponadto przekaz jest wzmacniany informacją, że taka obniżka ma charakter tylko chwilowy. Nie jest to jednakże jedyna metoda promocji. Niektóre dyskonty starają się przyciągnąć nabywców promocjami tematycznymi (na przykład na artykuły gospodarstwa domowego, odzież albo artykuły ozdobne.

Poza bezpośrednim wpływem na wielkość sprzedaży broszury promocyjne mają utrwalać daną markę w świadomości nabywców - zadania broszury to: reklama (reklama na samochód) propozycji sieci, powiększanie rozpoznawalności marki a także informacja o lokalizacji punktów sprzedażowych danej sieci sprzedażowej.

Broszury marketingowe są również wydawane w edycji internetowej. Te klasyczne osiągalne są od razu przy wejściu do sklepu. Jest to szybka a także dostępna forma promocji. Markety w ten sposób trafiają do nabywców, którzy na co dzień nie mają do czynienia z komputerem. Odsłona papierowa gazetki promocyjnej jest także dostarczana przez dystrybutorów do skrzynek pocztowych.


Nie unikniemy postępu cywilizacyjnego. Większe sieci hipermarketów mają już foldery marketingowe w formie elektronicznej dostępne w odsłonach mobilnych na iPhona. Świat galopuje do przodu. Ważne, iż mamy prawo wyboru z których portali korzystać, którą wersję broszurki reklamowej wybrać, papierową czy internetową. W sieci istnieje wiele serwisów poświęconych gazetkom promocyjnym. Na ogół posiadają one wewnętrzną wyszukiwarkę dzięki jakiej błyskawicznie odnajdziemy interesującą nas gazetkę. Wystarczy wpisać na przykład: Ikea oferta czy Castorama gazetka aktualna .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:22:28
Tagi: Internet, marka, reklama, broszury