Kurtyny bezpieczeństwa zapewniają zarówno bezpieczeństwo, jak i w warunkach przemysłowych dużą efektywność urządzeń

W przypadku strategicznych zadań w branży przemysłowej, jak również w czasie ważnych akcji ochronnych najistotniejszą rolę odgrywa bezpieczeństwo osób i rzeczy. W tym obszarze stosuje się nowoczesne rozwiązania, których głównym zadaniem jest 100% kontrola i gwarancja bezpieczeństwa do czasu wyeliminowania zagrożenia. Najnowocześniejszymi rozwiązaniami w tym obszarze są między innymi optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Hala magazynowa
Napisał: Sonny Abesamis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kurtyna bezpieczeństwa, jak sama nazwa wskazuje, ma służyć zabezpieczeniu miejsca i mienia przed występowaniem niekorzystnych sytuacji. Kurtyna taka jest wystawiona „na pierwszej linii” i winna na czas sygnalizować o istnieniu zagrożenia. Kurtyny bezpieczeństwa mogą przybierać rozmaitą postać. Jednym z prostszych przykładów jest użycie fotoradarów jako kurtyny bezpieczeństwa na szosie. Tego rodzaju „zabezpieczenie” nie działa jednak bezpośrednio a pośrednio. Dostępne są natomiast ”blokady”, bezpośrednio zabezpieczające mienie i informujące o pojawieniu się zagrożenia. Najbardziej znanymi są wymienione już optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Kurtyny o jakich mowa gwarantują bezpieczeństwo zarazem osób, jak i w warunkach przemysł (www.arapneumatik.pl/p-163-przepustnica-klapowa-zawor-motylkowy-klapa-centryczna-miekko-uszczelniona-do-wody-wafer-sylax-urania)owych większą wydajność maszyn i urządzeń. Chodzi o tego rodzaju gałęzie produkcji, jak motoryzacja, opakowalnictwo, czy przemysł obrabiarkowy. Kurtyny pełnią w tym przypadku wiele istotnych funkcji: zabezpieczającą, alarmującą, informacyjną, wykrywającą (np. wykrywanie dłoni). Dzięki nim praca obywa się sprawniej, jest efektywniejsza, a jednocześnie zapewnione zostaje istotne w każdych warunkach pracy bezpieczeństwo.Hala produkcyjna
Napisał: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kurtyny o których mowa mają zazwyczaj małe rozmiary i łatwo je można zamontować. Jednocześnie ich cena jest względnie niska uwzględniając jakość jaką zapewniają. Gwarantują także oszczędność czasu, jako że po zamontowaniu działają z automatu. Przeważnie nie wymagają żadnej konfiguracji, funkcjonując z uwzględnieniem optymalnych ustawień. Jeśli zatem poszukujemy najnowszych rozwiązań technologicznych gwarantujących bezpieczeństwo, które są odpowiednio wydajne i efektywne, warto zapoznać się z ofertą firm mających na sprzedaż optyczne kurtyny bezpieczeństwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:46:33
Tagi: zabezpieczenie, bezpieczeństwo, fotoradary, przemysł