Jak przedstawiają się stawki w profesji geodety? Czy różnice w obszarze świadczenia różnych zadań są dość duże? Okazuje się, że owszem

Praca w geodezji przeważnie należała do profesji prestiżowych oraz dość dobrze płatnych. Niniejszy artykuł prezentuje cennik usług geodezyjnych przygotowany przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich w Krakowie na rok 2014. Tak więc są to należności jakie firmy geodezyjne dostają za realizowanie swoich prac.


teodolit
Napisał: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Jednocześnie musimy zaznaczyć, iż cenniki są bardzo różne w zależności od danego regionu, konkurencji a także wielu pozostałych czynników. A oto ceny za wykonanie prac geodezyjnych wg SGP (bez podatku VAT). Na pierwszy rzut pójdzie pomiar sytuacyjno-wysokościowy, czyli mapa do zadań projektowych (bez definiowania granic). Cena to 1500 zł.. Kolejne zadanie, czyli inwentaryzacja powykonawcza uzbrojenia podziemnego, do tego zalicza się telekomunikacja, gaz, eN, eW, oraz pozostałe, czyli woda, bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/, CO oraz telewizja kablowa.

Należy w tym miejscu liczyć wartość za pierwsze 100 metrów i jest to: 700 zł. Następne zadanie: inwentaryzacja budynku, to koszt 800 zł.. Za tyczenie budynku przewidziane jest tysiąc złotych, zaś za podział nieruchomości już cztery tysiące złotych. A jak przedstawia się pełna praca zespołu geodezyjnego? Za pierwszy dzień - dwa tysiące złotych, natomiast pierwsza godzina zatrudnienia geodety - sto pięćdziesiąt złotych. Ceny właściwie ulegają modyfikacji zależnie od danej pracy. Niestety w relacji większości geodetów jesteśmy w stanie zauważyć ogromne różnice w wartościach ustalanych przez różnorodne firmy. Prawie żadna z tego rodzaju firm nie ujawnia na swojej stronie cennika usług z uwagi na spore różnice w dziedzinie zleceń. Mimo to jednak taki cennik definiuje zbiór wiedzy tak więc jest ujawniony przez bardzo zaufane źródło którym na pewno jest SGP. Jednocześnie, to co wspomniane wcześniej, wiele jest zależne od określonej firmy i obszaru, w jakim wykonuje się pracę - .


geodezja
Napisał: Elvert Barnes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niestety, w wielu zawodach cenniki są urozmaicone i czasem bez problemu można zauważyć różnicę, którą jest niezbyt korzystna wartość za świadczoną pracę. To dostanie pieniędzy geodeta geodeta tarnów Oława czy ekspert ze stolicy zależy od wielu czynników, na jakie czasami nie mamy wpływu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 10:07:43
Tagi: gaz, usługi, ekspert, inwentaryzacja