Banki muszą korzystać z Cobit5

Banki są wystawione na ataki hakerów

W bankach praktycznie wszystko dzieje się przy zastosowaniu komputerów, a system informatyczny nierzadko okazuje się tu bardzo rozbudowany. To wszystko spowoduje, że sporo osób próbuje przełamać te zabezpieczenia i dobrać się do systemów bankowych.
Dlatego także wyszukiwane okazują się metody na sprawdzanie bezpieczeństwa tych systemów, a planowane kontrole posiadają za zadanie wychwycenie omyłek oraz słabych fragmentów, które należy od razu poprawić. Im częściej takie kontrole będą przeprowadzane, tym bezpieczniejszy będzie system, a więc tym trudniej będzie się do niego dobrać od zewnątrz, przez co klienci będą spokojniejsi o swoje finanse.

Cobit5 istnieje już dostępnySpotkanie w firmie konsultingowej
Napisał: Elkhart Lake's Road America
Na podstawie: http://www.flickr.com
Informatyka to ta dziedzina, która calutki czas się zmienia, dlatego warto stać się czujnym oraz nie można dopuszczać do najmniejszych nieścisłości, zwłaszcza kiedy chodzi o różnego typu systemy informatyczne wykorzystywane w bankach. Przez to właśnie audytorzy wykorzystują z takiego programu jak Cobit5, który jest już następną wersją tego samego programu, tylko mocniej rozbudowanym - PositivePro. Pozwala on audytorom na sprawdzanie właściwych praktyk, które są wykorzystywane w IT i przeglądanie ich pod kątem czterech grup, które zmieniają się od organizowania, nabywania i wsparcia, aż do monitorowania i oceny calutkiego przedsięwzięcia. To wszystko spowoduje, że badając systemy informatyczne w ten sposób, można być pewnym prawidłowego działania systemów bankowych, które przecież powinny czuwać nad bezpieczeństwem finansów każdego obywatela.

Należy korzystać z takich programów

spotkanie
Napisał: Mark Warner
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tego typu programy są coraz mocniej rozbudowywane, co łączy się również z tym, że hakerzy także rozwijają swoje umiejętności.

Czy moja witryna (http://www.psmtechnik.pl/kasetony,10,pl) sprosta Twym oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam też czekają na Ciebie interesujące posty. Zachęcam!

Nie mniej korzystając z tej procedury, która okazuje się zaakceptowana przez standardy międzynarodowe, mamy szansę posiadać gwarancję, że wszystko będzie funkcjonowało prawidłowo, a wszystkie luki będą zauważone na czas. Tylko podpierając się takimi programami, możemy posiadać gwarancję, że nic nie zostanie ominięte.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:35:02
Tagi: pieniądze, audyty, IT, audytorzy