Zabezpiecz własny znak towarowy – nie zapominaj o jego zgłoszeniu

Znak towarowy pozwala na rozróżnienie towaru czy usługi. Będzie to szalenie wart podkreślenia czynnik w rozlicznych dziedzinach. Jednak trzeba pamiętać o rozpoczęciu konkretnych przedsięwzięć, jakie mają na celu prawną ochronę opisywanego elementu. W dalszym fragmencie artykułu będą zaprezentowane kluczowe informacje dotyczące zarejestrowania opisywanego znaku. Jest tak bowiem, iż wcale nie będzie to takie łatwe.

ludzie podcxas spotkania biznesowego
Napisał: Jeffrey Zeldman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rejestracja znaku towarowego będzie nadzwyczajnie istotną czynnością, jaka pozwoli ochronić interesy organizacji. Za opisywany znak uważa się wszelakie terminy lub motywy wizualne, które pozwalają na wyróżnienie towaru. Ułatwiają one życie nie tylko firmom, lecz przede wszystkim konsumentom. Pozwalają na budowanie wizerunku i utrwalanie swojej pozycji w biznesie - Kancelaria Wiński.

Toteż tak kluczowe jest, aby taki symbol był prawnie ochraniany – tak aby nie być narażonym na różne nieuczciwe praktyki. Należy jednak pamiętać, że proces zgłoszenia może nieco potrwać. W pewnych przypadkach może wydłużać się także do kilkunastu miesięcy.

Pierwszym krokiem będzie osiągnięcie rzetelnej i profesjonalnej wiedzy dotyczącej opisywanego procesu. W dalszym ciągu nastąpić musi samo wymyślenie motywu. Powinien on być na tyle interesujący, by przyciągać oko klienta a także zapaść mu w pamięć na stałe. Następnie trzeba sporządzić indeks towarów bądź usług, których będzie on dotyczył. W następnym etapie powinno się zweryfikować, czy występuje opcja jego zgłoszenia – czy nikt dotychczas się nim nie posługuje.


Potem wypisuje się formularz a także reguluje się obligatoryjną zapłatę. Pamiętajmy, że rejestracja znaku towarowego odbywa się przez osobiste złożenie formularza – bądź także z zastosowaniem Internetu. Można też wysłać formularz listownie. Potem po upływie właściwego terminu, znak towarowy zostaje ogłoszony.

Jednak nie oznacza to, że decyzja jest wiążąca – do takiego momentu może upłynąć jeszcze kilkanaście miesięcy. Widać zatem, iż procedura rejestracji nie należy do prędkich. Jeżeli przy tym zaistniały jakieś utrudnienia, warto zaczerpnąć informacji od rzecznika patentowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:13:44
Tagi: formularz, usługa, plagiat, klientom