Każdy serwis internetowy oferujący w sieci usługi bądź towary musi mieć opublikowany jakiś regulamin

Obowiązek posiadania regulaminu prowadzenia sklepu internetowegoj jest nałożony przez Ustawę o usługach świadczonych na drodze elektronicznej. Stał się to to bardzo istotny fragment działalności internetowej, zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorcy.

strona internetowa
Napisał: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Regulamin strony WWW nie tylko definiuje rodzaj i sposób działalności realizowanej pod danym adresem, ale również, a tak naprawdę przede wszystkim określa obowiązki oraz prawa wszystkich stron zawieranych transakcji oraz przebieg. Regulamin strony WWW jest w zasadzie umieszczoną na stronie umową, na podstawie której obie strony zamierzają postępować podczas transakcji i po jej zakończeniu (wszystko co powinieneś wiedzieć o regulaminie strony). Właściwie napisany regulamin sklepu będzie również jak wizytówka. Ma wzbudzić zaufanie, przekonać do uczciwych intencji zarządzającego sklepem a także gwarantować jego profesjonalizm. Wymieniona wcześniej Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną ma w swoich zapisach wymienione zagadnienia, które muszą lub powinny zawierać się w regulaminie strony WWW. Są to kwestie formalne i dla bezpieczeństwa dokonywanych później transakcji należy mieć je na uwadze, czyli umieścić w Regulaminie stosowne paragrafy.

Przygotowanie porządnego regulaminu wcale do prostych nie należy, bowiem często okazuje się po pewnym czasie, że brakuje pewnych punktów albo będą one na tyle niedokładne, że generują możliwość nadużyć którejś ze stron. Może się zdarzyć, że pomimo dobrych chęci regulamin zawiera tzw klauzule niedozwolone, to znaczy punkty niezgodne z obowiązującymi przepisami. Wtedy najlepszym wyjściem jest w miarę szybko dokonać odpowiednich korekt, aby w przyszłości tego typu przypadki nie miały miejsca.

Obecnie znaleźć można firmy które się specjalizują w tworzeniu regulaminów na konkretne strony. To rodzaj konsultingu poparty dawką solidnej wiedzy handlowej oraz prawniczej. W razie trudności w samodzielnym napisaniu odpowiedniego regulaminu można posiłkować się taką pomocą, gdyż doświadczenie osób redagujących takie dokumenty znacznie zmniejsza możliwość pominięcia istotnych elementów, lub sformułowania zapisów w niewłaściwej formie (przeczytaj informacje na

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:13:44
Tagi: dokumenty, profesjonalne podejście