Atuty oraz wady zostania freelancerem

Programiści są aktualnie jedną z takich grup społecznych, które bez cienia wątpliwości powinny być usatysfakcjonowane z własnej sytuacji. Przecież panuje ogromny popyt na usługi programistyczne. Jeśli faktycznie jesteśmy solidnymi programistami, dostanie fajnej pracy jest wyłącznie formalnością.

freelancer
Napisał: markus spiske
Na podstawie: http://www.flickr.com
No dobra, lecz pomyślmy czy w istocie pragniemy na tym etapie iść do biura, a więc codziennie wstawać z samego rana i jechać do pracy, która jakby nie patrzeć może być po pewnym okresie czasu prawdziwym utrapieniem, czymś czego nie bardzo lubimy? Choćby tzw.

Ten temat okazał się dla Ciebie zajmujący? To przekonaj się sam (http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-londynu-do-warszawy), że inne strony też posiadają zbliżone dane, które pochłoną Cię całkowicie.

wypalenie zawodowe mocno niekorzystnie wpływa na programistów.

Być może zostanie freelancerem jest w przypadku naszej osoby sporo bardziej wskazanym wyjściem? Pamiętajmy, że jakby nie patrzeć freelancer ma pod wieloma względami fajniejszą sytuację, lecz wcale nie jest powiedziane, iż bycie freelancerem składa się wyłącznie z superlatyw. Co jak co, ale choć takowe rozwiązanie ma sporo większą ilość zalet, to jednakowoż o minusach także należy napisać. Na przykład nie mamy całkowitej pewności, że nie będziemy uskarżali się na brak wystarczającej ilości zleceń. Bardzo różnie na rynku usług programistycznych może być. Również ciężko nie zauważyć, iż jakby nie patrzeć freelancerom trudniej zmotywować się do pracy, bo kiedy nie mają nad sobą szefa, często odkładają wszystko na ostatni moment. Później niestety gonią terminy. Jednak proszę nie myśleć, że freelancerka jest koszmarem. Jest wręcz odwrotnie!

programista
Napisał: Alper Çuğun
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zatem praca freelancer sprawia, iż jesteśmy nareszcie wolnymi ludźmi. Mamy możliwość pracować nad najróżniejszymi projektami, przecież jako freelancerzy zasadniczo cały świat stoi przed nami otworem. Wiadomo, ciężko o w istocie wielce interesujące zlecenia, ale nigdy nie będziemy ślęczeć tylko nad jednym projektem.


Doceniajmy także to, że jeżeli mamy takie marzenie, możemy programować nad Bałtykiem, na Sycylii albo w Wietnamie. Zwłaszcza biedne azjatyckie kraje są niesamowitymi przystaniami dla programistów, którym mocno zależałoby na tym, aby móc programować w edenie. Taka przykładowo Tajlandia jest całkiem tania, toteż jeśli nawet nie mielibyśmy za wielu pieniędzy, i tak mielibyśmy możliwość utrzymać się na całkiem dobrym pieniądze. Powinniśmy dokładnie przemyśleć własną ścieżkę zawodową, sprawdź oferty na , niektórzy są urodzonymi freelancerami, jednakże sporo osób całkowicie się do tego wszystkiego nie nadaje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 12:12:39
Tagi: praca, projekty, IT, freelancer