Co prawdziwy mężczyzna powinien włożyć na siebie na rozmowę kwalifikacyjną o pracę?

Kiedyś odpowiedni ubiór był kwestią dobrego wychowania. Nikt nie przyszedł do teatru w swetrze, czy nie pojawił się na oficjalnej uroczystości w klasycznych dżinsach. Jednakże od pewnego czasu, szczególnie w środowisku młodzieżowym obserwuje się pewne zmiany w tym zakresie. Dziś nikogo już nie zaskakuje, że na egzamin ktoś przychodzi w sandałach, a do filharmonii w T-shircie.

Umowa biznesowa
Napisał: Startup Registry
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są jednak okazje, w których właściwy ubiór (zobacz również garnitury na miarę) jest naszą wizytówką i poprzez efektowne ubranie dbamy też o swój wizerunek. Jedną z takich okoliczności jest niezaprzeczalnie rozmowa kwalifikacyjna. Osoba, która odbyła typową rozmowę kwalifikacyjną ma świadomość, że potencjalny pracodawca ocenia nie tylko naszą aplikację, lecz również nasz wygląd. Dlatego to bardzo ważne żeby odpowiednio dobrać strój. Zwłaszcza mężczyźni mogą w tym przedmiocie mieć nieco mniejszą wiedzę, gdyż zwłaszcza w Polsce znacznie mniej dbają o swój wygląd niż kobiety. Stąd też podajemy kilka porad na temat, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną -.

Zazwyczaj stosowny zestaw to naturalnie ciemnoszare spodnie od garnituru i elegancka koszula. Jeśli idziemy na rozmowę w sprawie pracy w banku, lub większej korporacji, należy znać panujący tam dress code. Na pewno mile widziany jest garnitur w jednolitym kolorze, jasna koszula i obowiązkowo stosowny krawat. Nie zapominajmy, że strój powinien być elegancki. Poza tym warto postawić na jeden dobry akcent, na przykład schludną teczkę lub markowy zegarek.

Czego powinniśmy unikać? Przede wszystkim pastelowych garniturów, które bardziej kojarzą się z weselem niż klasyczną elegancją. Po drugie pstrokatych koszul. Dopuszczalne kolory to gównie beż, a także błękit. Oprócz tego koszula musi mieć długi rękaw. Pamiętajmy, że w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj przeżywamy duży stres i nierzadko się pocimy.

Jeśli omawiany tutaj artykuł pochłonąć Cię i masz ochotę na więcej, to z pewnością przypadnie Ci do gustu link do witryny kalkulator kredytowy eurobank, gdzie znajdziesz więcej wątków.

Dlatego też warto zainwestować w koszulę z dobrej bawełny. Można poza tym dokupić specjalne wkładki, które wchłaniają pot. Co istotne skarpety muszą być w kolorze garnituru, najlepiej czarne bądź granatowe i na tyle długie, by w pozycji siedzącej zasłaniały łydkę. Kolejny istotny element ubioru męskiej to naturalnie buty. Najlepsze rozwiązanie to dobrej jakości buty w kolorze garnituru i paska o eleganckim fasonie. Warto zwrócić uwagę, by sznurówki były dopasowane kolorystycznie do obuwia.

Zadbany wizerunek to często decyduje o pierwszym wrażeniu w trakcie rozmowy o pracę, szczególnie w branży, w której obowiązuje jednolity dress code. Zatem jeśli ubiegamy się o posadę właśnie w branży biurowej, do których zaliczane są np. banki, księgowość, wówczas należy zastosować się do naszych porad.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:21:46
Tagi: porady, rozmowa kwalifikacyjna, ubiór, dress code