Metody rozliczania podatku w roku 2014 .

Początek nowego roku to w naszej kulturze moment podsumowań ostatniego rok. Dokonujemy w tym czasie rozliczeń naszych uczynków z zeszłych dwunastu miesięcy, tworzymy plany na przyszłość i ustalamy noworoczne postanowienia, jakich nie dotrzymujemy.
Oprócz rozliczeń osobistych, musimy wykonać także rozliczenia finansowe z US, wpłacając podatek dochodowy za poprzedni rok.

Kliknij śmiało ten link i użyj serwisu (https://www.forsel.pl/), aby poznać większą ilość informacji na omawiany w tym miejscu temat - one też Cię zainteresują!

Każdy z nas jest zobligowany wypełnić PIT za 2013 i dostarczyć go do skarbówki.

Obowiązek rozliczenia podatku powstaje z chwilą uzyskania jakiegokolwiek dochodu, jednak podatek dochodowy wysokości 18 % przychodów musimy zapłacić dopiero po uzyskaniu kwoty przekraczającej kwotę dochodu wolną od opodatkowania, czyli około 3000 zł. Jeśli osiągniemy dochód wyższy chociaż o złotówkę, jesteśmy zobowiązani uiścić podatek i rozliczyć pit. W ostatnim czasie urzędy w naszym kraju chcą iść z postępem technologii, w związku z czym możemy rozliczać nasz PIT przez internet, co jest sposobem wielokrotnie wygodniejszym niż stanie w Urzędzie Skarbowym.

Sposoby obniżenia dochodu, czyli jak zmniejszyć podatek dochodowy. W każdym roku podatkowym ogłaszane są najwyższe ulgi i odliczenia podatkowe, jakie będziemy mogli uwzględnić w naszym zeznaniu podatkowym. Najczęściej właściciele firm odliczają koszty kredytów na firmę, pomocy organizacjom pozarządowym i telefonów, a obywatele nie prowadzący działalności gospodarczej rachunki za internet i za wychowanie dzieci.

Żeby poszerzyć wiedzę na omawiany wątek obejrzyj stronę (http://www.foliograf.pl/wpisy/chcesz-wykonac-dobra-reklame-przeanalizuj-kilka-pytan/), która posiada fascynujące informacje na ten temat - wystarczy kliknąć!

Każdy płacący podatki może jeśli chce, może przekazać swój jeden procent podatku na dowolną organizację pożytku publicznego. Tych organizacji jest w Polsce sporo, a dla większej części z nich wpływy z odprowadzonego 1 % są dużym udziałem w ich rocznym budżecie (więcej na tej stronie).Jakie rzeczycharakteryzują organizacje pożytku publicznego i jakie mają potrzeby? Wszystkie organizacje pożytku publicznego mają własny numer nadany przez KRS. Jeżeli nie widzimy tego numeru w danych kontaktowych danej organizacji, możemy być pewni, iż mamy do czynienia z oszustem. Większość Organizacji zbiera środki na tzw. wyższe cele – pomoc upośledzonym ludziom, wyposażenie przytułków dla zwierząt, czy leczenie chorych na AIDS. Jednak istnieją również te, które np. finansują organizację imprez w różnych województwach, bądź przekazują swoje środki w rozwój kultury, np. teatrów w swoim rodzinnym mieście. Istnienie takich instytucji definiuje wolny rynek, bo tylko od nas zależy, jakiej z nich przekażemy nasze pieniądze.


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:22:07