Nieodpłatna pomoc w prowadzeniu własnej firmy dostępna w necie - parę wskazówek, jak ją znaleźć.

Prowadząc działalność, zwłaszcza małą, nierzadko spotykamy się z problemami, z jakimi uprzednio nie mieliśmy do czynienia, czy też było to dawno i powinniśmy zaktualizować wiedzę w danym aspekcie. Nierzadko też chcemy sobie uprościć działanie.

Ten artykuł ma za zadanie podpowiedzieć jak skorzystać z tego, co oferuje Internet, nierzadko w zupełności nieodpłatnie. Na początek o ułatwieniu, bez którego dzisiaj ciężko funkcjonować, to jest o wynalazku o nazwie ifaktura. Za pomocą elektronicznego obiegu faktur oszczędzamy czas, miejsce potrzebne na trzymanie papierów. Ifaktura to również niskie koszty wystawienia i dostarczenia dokumentu.

faktury
Napisał: Savoir-faire Linux
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dodatku otrzymując fakturę dla siebie na jakiś zakup do firmy będziemy mieć do niej prostszy dostęp w razie konieczności sprawdzenia czegoś w jej treści, jeśli będzie ona w naszym laptopie, niż kiedy będzie gdzieś w segregatorze u księgowej. Dostępnych jest dużo programów, w jakich może zostać wystawiona ifaktura, znajdziecie pośród nich również darmowe (ifaktury). Kolejny wątek to rozliczenia w związku z zatrudnianiem pracowników. Nie chodzi tutaj wyłącznie o pensje. Przykład pierwszy z brzegu - pracownik jeździ swoim samochodem służbowo.W jaki sposób najłatwiej obliczyć wysokość kosztów, które mogą zostać oddane za używanie prywatnego auta w pracy? Przy pomocy dostępnych w Internecie kalkulatorów. Kalkulator ryczałt samochodowy jest bardzo prosty i szybki w obsłudze. (wFirma) Wpisujemy rodzaj auta, czyli czy ma silnik o pojemności do 900 cm3 czy powyżej 900 cm3 lub rodzaj pojazdu: motorower, motocykl. Potem podajemy miesięczny limit kilometrów ustalony uprzednio oraz liczbę dni nieobecności w pracy i otrzymamy gotową kwotę jaką stanowi ryczałt samochodowy.Gotowy kalkulator przyda się również w przypadku, jeśli chodzi na przykład o dodatkowy urlop macierzyński.

praca przy komputerze
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dodatkowy urlop macierzyński to przywilej, jaki podlega ciągłym modyfikacjom prawnym, a w małych firmach możemy mieć z nim do czynienia niekiedy tylko raz na jakiś czas. Jak pomoże nam kalkulator? Podajemy indywidualne dane czyli ilość urodzonych dzieci, datę urodzenia i otrzymujemy gotowy wynik zawierający daty i z uwzględnieniem rozbicia na Urlop macierzyński lub na warunkach urlopu macierzyńskiego oraz Urlop rodzicielski .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-wniosek-o-dodatkowy-urlop-macierzynskinia urlopu.

Mamy nadzieję, iż nasz zwięzły artykuł nakłoni was do poszukiwania pomocy w prowadzeniu własnego biznesu w sieci.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-16 15:41:39
Tagi: biznes, działalność, firma, firmowy