Czym jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny jest kredytem, za jakim często rozglądają się ludzie zaczynający wspólne życie. Nie tylko po zawarciu związku małżeńskiego, lecz również po prostu żyjący razem oraz pragnący mieć swoje gniazdko, które będą mogli zaaranżować tak, jak zawsze marzyli. Nadmieniony kredyt jest idealnym sposobem na to, by cele te zrealizować, oczywiście o ile nie dostaliśmy spadku albo nie uzbieraliśmy potrzebnej kwoty, co jest trudnym zadaniem.

Co zatem trzeba wiedzieć, jeżeli i Ty myślisz nad tego rodzaju produktem bankowym?
Finanse
Napisał: frankieleon
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po pierwsze kredyty hipoteczne zawierane są z instytucjami finansowymi na podstawie kontraktu. Kredytodawca zobowiązuje się udzielić określonej sumy na dokładnie ustalony czas, kredytobiorca zaś ma tę kwotę spłacać – regularnie oraz w wysokości zaznaczonej w dokumencie. Kredyt można wykorzystać na budowę domu albo zakup nieruchomości, zależnie od tego, w jakim miejscu chcemy mieszkać. Podpisywana umowa jest umową długoterminową, najczęściej na 20 lub 30 lat, a kredyt zabezpiecza hipoteka. Sprawdź też pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej).

Znaczy to, że jeżeli kredytobiorca nie będzie mógł regulować kredytu, bank ma prawa do nieruchomości jako pierwszy z innych wierzycieli. Wzięcie kredytu hipotecznego wymaga odpowiednich przygotowań, na przykład spotkania z pracownikiem bankowym, który na przykład wyliczy naszą zdolność kredytową i powie, na jaką kwotę możemy sobie pozwolić. Dobrze jest iść do kilku instytucji finansowych, by dokładniej rozeznać się w ofertach i wybrać propozycję, która będzie nam najlepiej pasować.

W innym razie może się okazać, że zbyt szybko podjęliśmy nieodpowiednie decyzje, z których już nie można się wycofać. Na koniec należy zaznaczyć, iż w kredytach dużym utrudnieniem mogą być karta kredytowa. Dla banków bowiem to jedno ze zobowiązań miesięcznych, co zmniejsza możliwą do pobrania kwotę. Polecamy pożyczki (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania).

Z tej przyczyny korzystniej jest zrezygnować z tego rodzaju kart, zwłaszcza jeśli liczymy na pobranie dużej sumy, gdyż planujemy zakupić kilkupokojowe mieszkanie albo przestronny dom za miastem. Dobrze jest starać się o kredyt, jeżeli tylko mamy gwarantowaną pracę oraz wiemy, że jest nas na niego stać. Rzecz jasna nigdy nie możemy przewidzieć, co zdarzy się w przyszłości, lecz z odpowiednim ubezpieczeniem będziemy gotowi na każdą sytuację.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-16 16:50:40
Tagi: mieszkanie, bank, banki, umowa, kupić, kredytobiorca