Siedziba firmy i firma - jakie kwestie warto się dowiedzieć?

Wizytówką firmy jest nie tylko to w jaki sposób rozmawiają jej pracownicy z klientem, ale również to, w jakim miejscu odbywa się rozmowa. Jeżeli biuro jest zagracone to klient raczej nie będzie miał dobrego zdania o nas i o naszej firmie, a co się z tym wiąże nie będzie chętny by z nami robić interesów. Tak, więc jeżeli biuro i firma jeszcze nie ma reprezentatywnego miejsca do spotkań z klientami, to najlepiej umówić się z klientem do którejś kawiarni lub restauracji, żeby w przyjemnych warunkach przeprowadzić rozmowę.
siedziba firmy
Napisał: Susanne Nilsson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każda firma musi pamiętać, że kontakt bezpośredni potrzebuje właściwej oprawy. Dlatego lokal biurowy musi być porządnie urządzony.

Czy Twoim zdaniem ten tekst zawiera przydatne dane? Jeżeli tak, to zobacz też pomocne opracowania (https://franklincovey.pl/efektywna-komunikacja/), które są bardzo ciekawe.

Placówki bankowe mają ten system opracowany do perfekcji. Warto wziąć z nich przykład. Wiadomo, że nie trzeba tworzyć pięciu stanowisk, przy których będą siedzieli nasi pracownicy, ale przynajmniej dwa miejsca, które będą przystosowane do rozmowy z klientami. Firma nie może zapominać o zasadzie „jak Cię widza tak Cię piszą”, z tego powodu firma powinna dbać o swój wizerunek. Pomocne dla instytucji publicznych w tym źródle: przestrzeń publiczna. Każda firma powinna posiadać porządne biuro

Biurowce to miejsca, gdzie siedziby mają różne firmy. Są tam przedsiębiorstwa, które dbają o swój wizerunek i bardzo szybko dotrzemy do ich biura, ale są również takie, że jeśli nie spytamy portiera, to nigdy byśmy nie dotarli do biura firmy. Biuro i firma musi pamiętać, że wszystko, co robi to jej PR. Nie jest istotne czy chodzi o wygląd samego biura, czy o to w jaki sposób prezentuje się pracownik lub jaki jest produkt (nieco więcej: urządzenia fiskalne). Tak, więc należy dbać wszystkie szczegóły. Dostosowując stanowiska pracy trzeba uposażyć je we wszystko, co może okazać się przydatne. Powinniśmy zrobić rekonesans pod względem tego, czego pracownik potrzebuje.Nie można zostawiać wielu spraw własnemu biegowi. Podejście, że jakoś się ułoży nie doprowadzi naszej firmy na szczyt. Dodatkowo dobrze się zastanowić, czy na pewno potrzebujemy wynajmować biuro w jakimś wieżowcu, czy może bardziej odpowiedni dla naszej firmy będzie lokal zlokalizowany w zupełnie innym miejscu. Zdarza się też, że można pracować w domu. Jednak nawet w domu musimy zorganizować sobie właściwą przestrzeń do pracy. Najlepiej wydzielić sobie w takim przypadku pokój na gabinet lub przynajmniej strefę, która będzie oddzielona np. jakimś parawanem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:26:46
Tagi: biura, gabinet, banki, lokal biurowy