Jak założyć własną firmę.

Wielu młodych ludzi staje przed ważną decyzją - czy powinni założyć firmę czy może podjąć pracę na etat. Obydwie możliwości mają zarówno wiele plusów jak i minusów. Swoja firma to nienormowany czas pracy, brak przełożonych i duże zyski w przypadku optymalnego prowadzenia firmy. Praca na etat z drugiej strony to pewny, stały zarobek, opłacone składki oraz 8 godzin dziennie w pracy.

przykładowe wnętrze firmy
Napisał: La Citta Vita
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybór jednej z opcji zależy od kilku czynników i nie jest prosty. Wspólnota europejska wykłada spore pieniądze na zakładanie i rozwój nowych firm, co daje możliwość otwarcia firmy bez własnych środków. Premier twierdzi, że zakładanie firmy jeszcze nigdy nie było prostsze i stara się nam wmówić że firmę w Polsce można dziś założyć w jednym okienku. Jakie są realia - każdy kto próbował założyć własną firmę dobrze wie. Mają się one nijak do tego, do czego starają się nas przekonać politycy.

Dużo ludzi nie wie jak założyć firmę. Na szczęście w internecie znajdziemy wiele przydatnych informacji na ten temat. W serwisach tematycznych znajdziemy wiele porad, ustaw i innych informacji, które pomogą nam odnaleźć się w gąszczu ustaw. Wiadomości redagowane są przez profesjonalny zespół prawników, możemy więc być pewni, że jakość informacji jest na najwyższym poziomie. Jeśli na przykład planujesz założenie spółki, to powinieneś koniecznie wejść na stronę X i zagłębić się w lekturze aktów prawnych przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Napiszę kilka słów o założeniu sklepu. Konieczny jest lokal, odpowiednie pozwolenia, jak na przykład koncesja w przypadku, gdy chce się sprzedawać alkohol. Trzeba postarać się o dogodną umowę z hurtowniami i dostawcami. Przecież musisz skądś brać towar. Ważny jest sprzęt - odpowiednie meble, urządzenia fiskalne (więcej tu: http://www.ceneo.pl/Pozostale_urzadzenia_fiskalne), lodówki, itd. Zadbajmy również o promocję naszego małego przedsiębiorstwa. Możliwości jest sporo. Przykładowe to: strona www, konto na portalu społecznościowym, ulotki, czy gazetki. Istotne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa. Doskonałym rozwiązaniem są kamery przemysłowe (www.ceneo.pl/). Różne sytuacje bowiem zdarzają się w życiu. Nie uchroni nas to wprawdzie przed kradzieżą, ale pozwoli na ewentualne rozpoznanie winnych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 10:01:48
Tagi: pieniądze, lodówki, Zespół, Przedsiębiorstwa, koncesja, spółki, etat