Firma w Polsce? Normalne zjawisko. Szkoda, że urzędnicy nie chcą tego zrozumieć

Polskę tworzą firmy, można tak powiedzieć, gdy przeanalizujemy, jaką mamy ich ilość. To normalnie porażające, iż nasza gospodarka jest napędzana przez średnie i małe firmy, a co więcej, Polska nie jest z pewnością rajem dla przedsiębiorców. Skąd więc tego typu popularność tego typu inicjatyw? Możemy powiedzieć, iż ogromną rolę ma tutaj czynnik zatrudnienia. Jeśli trudno znaleźć zatrudnienie, więc dość normalnym rozwiązaniem jest wykreowanie swojego miejsca pracy. Jednakowoż są również inne wytyczne takiej sytuacji.
w pracy
Napisał: hackNY.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pierwszy jaki pojawia się na myśli to taki mówiący o tym, iż Polak to wielki indywidualista, sam wie, jak ma coś zrobić. Jeśli szef nie wie, to musi odejść z pracy i zrobić coś na własną rękę.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie interesująca? Jeżeli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tutaj (http://inoffice.pl/biura-serwisowane/), który także przedstawia taką sprawę.

Nasz rodak więc to oryginał, jaki lubi działać, nie lubi oczekiwać, powinien mieć swoją szansę, jaką odpowiednio wykorzysta. W ten sam deseń jesteśmy w stanie dodać, że ma to swoje znaczenie historyczne, gdyż skoro jesteśmy takimi indywidualistami, to wielką rolę odgrywa także sprawa szefowania. Nie preferujemy tego, aby ktoś nam szefował, chcemy mieć coś swojego. Nieco więcej na temat: szczegółowo na tej stronie.

Tak też było w naszej historii.

Chcesz wysondować dużo na ten ciekawy temat? Namawiamy więc na naszą nową witrynę - można zobaczyć ponadto (http://lubin-adwokat.pl/) link i należy w niego wejść.

Przez większą część ktoś nad nami panował, lecz co pewien czas powstawaliśmy, gdyż nie mogliśmy już tego znieść. Możliwe, że też stąd bierze się ta chęć własnego biura i firmy, ta potrzeba czegoś swojego tkwiąca w każdym z nas. Z drugiej strony, polskie państwo zachowuje się niekiedy jak najeźdźca, ponieważ zamiast docenić tę energię Polaków, to działanie, które napędza gospodarkę, kreuje jakieś dziwne przepisy, przeprowadza nadmierne kontrole, ogólnie zatruwa życie. Jednocześnie urzędnicy traktują właściciela firmy jak potencjalnego oszusta lub osobę gorszą od siebie. Jasne, iż nie wszyscy tak działają. Są profesjonalni urzędnicy, podobnie, jak są nieuczciwi przedsiębiorcy, niemniej klimat zwyczajnie nie jest zbyt korzystny i to jest niestety fakt, o jakim nie można nie wspomnieć.



A przez taki klimat wielu młodych ludzi, którzy być może planowali własną firmę zastanowią się nad tym parę razy, czy faktycznie na to się zdecydować. Najbardziej niepokojące zaś jest to, że skoro tego nie zrobią, to mogą udać się za granicę, przykładowo do Anglii i tam założyć firmę, gdzie przepisy są bardziej korzystne dla właścicieli firm. Dobrze jest wcześniej też ceny przedmiotów jakie będą nam potrzebne w naszej działalności, np. .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:26:46
Tagi: Przedsiębiorcy, własności, Właściciele