Jak ograniczyć wydatki na prowadzenie biura w swojej firmie czyli zalety wirtualnych asystentów

Chyba każda firma będzie potrzebować kogoś, kto zająłby się organizowaniem jej pracy, począwszy od obsługi korespondencji i telefonów, a kończąc na organizowaniu wizyt i wykonywaniu płatności. Zajmują się tym przeróżne osoby, czasami jest to sam właściciel, jeśli firma jest nieduża, czasem ktoś z pracowników, dzieląc inne obowiązki z pracą asystentki, a czasami może to być osoba mająca zatrudnienie na cały etat.
sekretarka
Napisał: Tina Fox
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak czasami występuje taka sytuacja, że firma jest niewielka, a pracy będzie dość dużo, jednak nie na tyle, żeby było opłacalne zatrudnianie kogoś na etat. Albo natężenie służbowych obowiązków jest nierównomierne, w pewnych momentach będzie ich ogromna ilość, a niekiedy nie ma nic do roboty.

Jeżeli szukasz podobnych wiadomości, co te opisane w niniejszym tekście, to w artykule zamieszczonym tu z pewnością je znajdziesz.

W takiej sytuacji pracownik na etacie jest kłopotem, bo w okresie większego natężenia pracy będzie miał co robić, lecz w miesiącach gdy będzie jej mniej po prostu się będzie nudził. Zwłaszcza że utrzymanie pracownika to również sporo wydatków, związanych z jego pensją, wszystkimi składkami, jakie również nie należą do niskich, a także stanowiskiem pracy. Osobie, która pracuje w biurze należy zapewnić przecież odpowiednie stanowisko, czyli miejsce w pokoju, biurko i wygodne krzesło, a nie zawsze może to być w całości wykorzystane.pracownicy
Napisał: Victor1558
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pomysłem na rozwiązanie takiego problemu będzie wirtualny asystent, czyli osoba mająca odpowiedzialność za poprowadzenie biura i realizację wszystkich rzeczy z tym związanych, ale nie mająca zatrudnienia na stały etat i nie posiadająca swojego miejsca w siedzibie firmy. Tacy asystenci najczęściej pracują z mieszkania, mogą to być osoby mieszkające w zupełnie innym regionie świata. W zasadzie wszystkie sprawy związane z wykonywaniem swoich obowiązków, to znaczy pilnowaniem terminarza czy też obsługą poczty i rozmów telefonicznych wykonują tam, gdzie właśnie się znajdują, nie ma także problemów aby realizowali oni polecenia takie jak umów spotkanie czy zarezerwuj hotel na targi. Taki asystent otrzymuje wypłatę jedynie za wykonaną faktycznie pracę, więc jest to niezwykle opłacalne rozwiązanie dla pracodawców.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-27 12:20:06
Tagi: PRacownik, biura, terminarze