Przesyłka zagraniczna wymaga wielu formalności, lecz jest zależne, w jakie miejsce ją wysyłamy. Sprawdź, o co w tym chodzi

Czy wiesz, czym różnią się przesyłki krajowe od zagranicznych? Pytanie zdaje się dość nieskomplikowane, bo każdy wie, iż przesyłki międzynarodowe są droższe, zaś ich doręczenie trwa dłużej. Niemniej, korzystnie mieć na uwadze, iż jeżeli chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone znaczniejszymi trudnościami. Jest to szczególnie istotne dzisiaj, kiedy wielu nas wyjeżdża do innych krajów
.
Paczka kurierska
Napisał: Carl Malamud
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, która jak wiadomo wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Znaczy to jednocześnie, że jeżeli posyłamy coś do kraju będącego w UE nasza przesyłka nie będzie podlegała odprawie celnej, jak tanie przesyłki kurierskie do Irlandii.

Nie zwlekaj - jeżeli pragniesz przestudiować dalsze wpisy (http://www.robak.konin.pl/oferta/depaletyzatory/automatyczne) na ów niebywale ciekawy temat, to kliknij w link pod spodem i przeloguj się do nowego tekstu.

Natomiast, pozostałe przesyłki wysyłane poza teren Unii Europejskiej muszą zostać odprawione w urzędzie celnym państwa, gdzie wysyłamy paczkę.

W takiej sytuacji nadawca zobowiązany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najistotniejsze to, żeby zapoznać się z przepisami celnymi, które obowiązują w danym państwie. Są to informacje które odnoszą się do koniecznych dokumentów czy towarów, których nie może przewozić do określonego państwa. Koszt takiej przesyłki zagranicznej na pewno będzie bardziej wysoki niż krajowej. Jego cena będzie zależna od kilku wartości, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Zależy też od preferencji odnośnie czasu, w którym będzie ona dostarczona.

Fascynuje Cię ten wątek? Jeśli tak, to pod tym hiperłączem (http://merservice.pl/uslugi/zewnetrzne-wspoldzielone-zespoly-sprzedazy/) odnajdziesz podobne interesujące informacje, których nie stracisz z pamięci przez długi czas.

Rodzaj dokumentów, które należy przygotować zależy od tego, co wysyłamy.

Czasem wystarczy prosta deklaracja, tak jest, gdy posyłamy tylko dokumenty. Trochę inaczej jest, jak posyłamy upominki albo próbki towarów. Deklaracje muszą być w języku angielskim. Czasem możliwe, że będą niezbędne pozostałe dokumenty, jak faktura czy świadectwo pochodzenia towaru. Deklaracje celnie bezpłatnie można otrzymać na poczcie.

Korzystnie pamiętać, iż przesyłki, które potrzebują niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej trzymane na granicy . Jak widać więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się paru spraw, by wszystko posłać planowo. W przeciwnym razie może nas spotkać przykra sytuacja, a nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, by dopełnić wszystkich formalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-25 00:19:11
Tagi: koszt, formalności, Unii Europejskiej, Nadawca