O jakich rzeczach pamiętać szykując się na rozmowę kwalifikacyjną? Na co zwrócić uwagę kiedy chodzi o strój?

Wiele osób idących się na rozmowę kwalifikacyjną chciałoby zrobić jak najlepsze wrażenie. Przygotowują się starannie, czytają przydatne materiały, szukają informacji odnośnie działalności firmy chcąc wypaść jak najlepiej pod względem merytorycznym. Jednak trzeba wiedzieć, że często największą składową dobrego wyniku na takiej rozmowie jest pierwsze wrażenie. Świetne wrażenie natomiast zrobimy przy pomocy odpowiedniego stroju jak również zachowania, czyli mowy ciała.

rozmowa biznesowa
Napisał: Kat Veilux
Na podstawie: http://www.flickr.com
Udając się na tego typu rozmowę musimy pokazać siebie i swoje umiejętności w dobrym świetle. Trzeba nauczyć się tego, że dobra prezentacja naszej osoby sprawi, że osiągniemy to co chcemy. W tym wypadku właśnie upragnioną pracę. Mowa ciała potrafi powiedzieć dużo o człowieku, ponieważ pokazanie pewności siebie pomaga w przekonaniu do siebie osoby rekrutującej. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego jak też otwartość zadziałają na naszą korzyść. Natomiast pozytywne nastawienie pokaże, że podchodzimy do takich wymagających sytuacji jako do wyzwania, jakie sobie stawiamy. Osoba przeprowadzająca rekrutacje może się zatem spodziewać, iż w codziennej pracy będziemy mieli tak samo dobre nastawienie do mogących wystąpić trudności, jakie będziemy starać się przezwyciężyć, a nie od nich uciekać- mowa ciała.Wiele ludzi szuka odpowiedzi na takie zapytanie jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną. Ta kwestia jest bardzo ważna, ponieważ osoba przeprowadzająca rekrutacje zwraca sporą uwagę na takie rzeczy. Jak aplikujemy na specjalistę do spraw obsługi klienta, to strój jest dodatkowo ważny. Na rozmowę o pracę dobrze jest założyć strój biznesowy. To znaczy dla panów garnitur razem z krawatem. Panie natomiast dobrze żeby ubrały elegancki kostium, który może być zestawiony ze spódnicą lub spodniami. Kolory muszą być stonowane.

biznesman i bizneswoman
Napisał: Tech Cocktail
Na podstawie: http://www.flickr.com
Koszula w przypadku panów czy też elegancka bluzka kiedy chodzi o panie powinna być jasna oraz bez zbędnych wzorków. Nie używajmy prześwitujących materiałów.

Spodobał Cię taki tekst? Zatem sprawdź jeszcze to, tutaj też zamieszczono wyłącznie świetne informacje, które na pewno Cię zainteresują.

Obuwie natomiast dobrze by były ciemne i pozbawione niepotrzebnych ozdób. Powinny natomiast zakryć palce stóp oraz pięty i to niezależnie od pory roku. Dla pań dobry będzie mały obcas. Kobiety także powinny pamiętać o rajstopach gdy ubierają na rozmowę spódnicę- strój na rozmowę kwalifikacyjną.

Kiedy chodzi o fryzurę to nie można tu przesadzać. Skromna i prosta na pewno zrobi dobre wrażenie oraz da zamierzony efekt. Panie powinny uważać aby nie przesadzić z makijażem, który powinien być delikatny i dość naturalny. Różnego rodzaju udziwnienia w temacie mody albo wyglądu niestety lecz będą działały na niekorzyść kandydata. Warto o tym pamiętać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 15:05:22
Tagi: biznes, firma, strój