NLP - co oznacza to pojęcie, dlaczego jest takie istotne i które techniki nlp wskazane jest porządnie poznać?

Czy słyszałeś kiedyś takie pojęcie jak NLP? Bardzo możliwe, że obiło Ci się ono swego czasu o uszy, przypuszczalne też, iż nigdy wcześniej nie słyszałeś o nlp. Naturalnie jednak powinno się dowiedzieć się co znaczy to pojęcie, bowiem okazuje się, że idea ta może okazać się dla Ciebie nadzwyczaj przydatna i niezmiernie użyteczna w całym Twoim życiu.


Orator
Napisał: Gage Skidmore
Na podstawie: http://www.flickr.com
NLP to bardzo skuteczny środek, który pomaga w skutecznej komunikacji z innymi ludźmi. Techniki NLP (Polskiej Akademii NLP) pozwalają nam idealnie wpływać na innych ludzi, choć rzecz jasna nie mają nic wspólnego z manipulacją. NLP pozwala na uczenie się nieszablonowego, kreacyjnego myślenia. Idea ta sądzi, że każdy człowiek posiada wszystkie zasoby, które są niezbędne, aby osiągnąć sukces w danej dziedzinie. Trzeba je tylko znaleźć i skutecznie wydobyć.

Niewątpliwie warto starannie skupić się na kilku istotnych technikach NLP, dzięki czemu lepiej zrozumiemy na czym polega cała ta idea. Jedna z technik nlp oznajmia, iż jeżeli ktoś inny może się czegoś nauczyć, to Ty także potrafisz to zrobić. Technika ta ma na celu uświadomienie ludziom, że każdy z nas ma szerokie predyspozycje oraz takie same możliwości jak na przykład inne osoby, tak więc ucząc się jesteśmy w stanie odnieść taki sam sukces, który odniósł ktoś inny. Inna technika nlp mówi o tym, że doświadczenie ma swoją strukturę.

Co konkretnie to znaczy? Znaczy to, że każdy z nas zdoła oddziaływać na swoje doświadczenia,
Monitor laptopa
Napisał: ITU Pictures
Na podstawie: http://www.flickr.com
przekształcać je i kreować, co sprawia, iż jesteśmy w stanie na przykład zapomnieć o ciężkich doświadczeniach, wymazać je z pamięci oraz zostawić wyłącznie te dobre, pożądane. NLP nadzwyczaj ciekawie wypowiada się także na temat porażek. Metody nlp twierdzą, iż nie ma czegoś takiego jak porażka. Jeśli napotyka nas jakieś niepowodzenie, to jest to ewentualność na wydobycie z tego jakichś wniosków, jakie w przyszłości pomogą nam odmienić, uskutecznić nasze działanie. Zamiast więc rozpaczać nad tym co nam się nie udało, z pewnością o wiele lepiej jest skoncentrować się na odszukaniu lepszego, efektywnego rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-09 09:43:03
Tagi: Zasoby, predyspozycje