Najważniejsze informacje na temat tego, co będzie czekać kogoś, kto chce założyć swoją działalność gospodarczą.

Wielu ludzi wybiera otworzenie własnej firmy jako jakiś sposób na życie. Czasami będzie to ich świadoma decyzja, być może inspirowana jakimś świetnym pomysłem lub też koniecznością rozliczania się legalnie z tego, co oferują klientom. Jest także duża grupa pracowników, jacy w pewnej chwili musieli przejść na własną działalność i dalej pracować w tym samym miejscu, ale na znacznie gorszych warunkach.


podatki
Na podstawie: pixabay.com
Dla przedsiębiorców dających pracę tego typu sytuacja ma dużo zalet, bo otrzymują tylko jedynie jedną fakturę, a cała reszta będzie po stronie osoby, która musi firmę prowadzić. Lecz bez względu na powody żeby firma zaczęła funkcjonować to należy ją zarejestrować. Jeszcze do niedawna stanowiło to drogę przez mękę, dziesiątki formalności do wypełnienia i czekanie przez wiele tygodni. Aktualnie jest znacznie łatwiej i szybciej, co prawda do tego, żeby wszystko zamknąć w jeden dzień jeszcze trochę brakuje, lecz wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli więc ktoś będzie się chciał wybrać do urzędu aby zająć się załatwieniem wszystkiego, to powinien znaleźć informacje na temat tego, jak rozpocząć działalność gospodarczą i na tej podstawie rozplanować niezbędne wizyty - wFirma.
Jedną z nich będzie zapewne wycieczka do urzędu skarbowego, aby dostać numer nip i wybrać formę opodatkowania. Aktualnie przy małych przedsiębiorcach wybieranymi najchętniej formami opodatkowania są ryczałt, książka przychodów i rozchodów i karta podatkowa.Kilka niezbędnych informacji czym jest karta podatkowa: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-karta-podatkowa104.jpg|R|W=210|ALT=kobieta pracująca przez komputerem]


Każda z tych opcji ma swoje zalety i wady, i trzeba pamiętać o tym, że niosła również będzie za sobą pewne ograniczenia. Przykładowo przy karcie podatkowej i ryczałcie nie ma możliwości prowadzenia pewnych form działalności, które będą możliwe tylko przy księdze. Dlatego też przed wyborem należy zastanowić się dobrze, co się będzie chciało robić, aby się nie ograniczać na przyszłość. Z formalnych rzeczy na pewno będzie także konieczne założenie konta bankowego i otrzymanie numeru regon. W wielu przypadkach przyda się także szkolenie bhp dla pracodawców, jeżeli z prowadzeniem firmy wiązać się będzie jakieś ryzyko z wypadkami, to należy i o tym pomyśleć (więcej szczegółów: szkolenie BHP dla pracodawców).
szkolenie BHP dla pracodawców

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 15:23:05
Tagi: firma, REGON, szkolenie BHP