Cechy charakterystyczne opłacalnej lokaty

Współcześnie prawie wszyscy posiadamy rachunek rozliczeniowy w banku w przeróżnych instytucjach, większych, małych i średnich. Wybór banku zależy naturalnie od naszych wymogów. Pierwsze konto w banku zakładamy zazwyczaj w chwili uzyskania pierwszego wynagrodzenia stałego.
Skarbonka
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zazwyczaj zakładamy sobie zwykły rachunek rozliczeniowy. Co zapobiegliwsi rodzice zakładają konta dla starszych pociech, by nauczyć swe latorośle zarządzania własnymi pieniążkami. Dla banków jest to sposobność do udzielania edukacji ekonomicznej, jak także do przyzwyczajania początkującego klienta do tego typu usług.

Nie jest to jednakże jedyny produkt bankowy proponowany przez banki. Jedną z mniej docenianych (zwłaszcza przez odbiorców indywidualnych) usług banków jest lokata, czyli instrument finansowy w jakim użytkownik banku oddaje instytucji na sprecyzowany okres (na przykład kwartał, miesiąc, rok) prywatne środki, w zamian za odsetki jakie klient dostaje po czasie na który zawarta była lokata.

Mówiąc prostym językiem, klient banku użycza bankowi pożyczki na sprecyzowany czas, za co dostaje wynagrodzenie w formie procentów. To czy jest to dla klienta lokata bezstratna jest uzależnione od kilku elementów - głównie od wielkości jej oprocentowania, długości lokaty i poziomu inflacji. Niezłym rozwiązaniem wydaje się być sztywne oprocentowanie, gdyż daje ono klientowi banku gwarancję, że oprocentowanie nie zmieni się w okresie trwania umowy. Umożliwia to z pewnością swobodniej podjąć decyzję o założeniu lokaty, a po wtóre zabezpieczy klienta banku przed niekorzystnymi wahaniami stóp procentowych NBP.

Zaintrygował Cię ten opis? To rewelacyjnie! Następne równie zajmujące artykuły znajdziesz pod tym odnośnikiem - tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (http://www.seacargoo.com/import/arabia-saudyjska).
Dolary
Napisał: knowmadic news
Na podstawie: http://www.flickr.com
Następnym czynnikiem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę, jest sposób naliczania procentów, innymi słowy ich kapitalizacji. Interesującą ofertą bankową jest tak zwana lokata bezkarna - http://www.wybierarka.pl/lokaty/bgz-optima/lokata-bezkarna/712_685 - jaką cechuje: 3-miesięczny okres lokaty, stałość oprocentowania (4% w skali rocznej), oraz - jak nazwa podkreśla - możność bezkarnego zerwania lokaty z gwarancją otrzymania wypracowanych procentów.

Niezwykle pomocne podczas analizy lokat czy innych produktów bankowych mogą być rankingi lokat publikowane przez serwisy gospodarcze znacznych opiniotwórczych pism takich jak Rzeczpospolita, albo uznanych portali gospodarczych w sieci. Z pewnością aby nasza inwestycja przyniosła profit należy jej - niczym roślince - poświecić nieco czasu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-17 12:06:06
Tagi: banki, odsetki, lokaty, konta