Posiadanie swojego samochodu to bez wątpienia ogromna wygoda w codziennym życiu

Jazda swoim samochodem to niewątpliwie bardzo duża wygoda w codziennym życiu. Jednak będzie się to wiązać również z pewnymi obowiązkami, których nie można pomijać ponieważ konsekwencje zaniedbania mogą być niekiedy dotkliwe. Pierwszym z takich obowiązków jest przypilnowanie należytego stanu technicznego swojego auta. Każdy samochód żeby móc poruszać się po naszych drogach musi być sprawny technicznie, a potwierdzeniem tego będzie robione co roku badanie techniczne.
samochód
Napisał: FotoSleuth
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jazda niesprawnym samochodem jest po prostu bardzo nierozważna, naraża kierowcę, pasażerów i pozostałych członków ruchu na wypadek, a w przypadku kontroli policja może zatrzymać dowód rejestracyjny.

Następną sprawą, o której każdy kierowca musi pamiętać, jest wymagane ubezpieczenie komunikacyjne. Jest ono zawierane na okres jednego roku i po zakończeniu tego okresu, bez żadnej przerwy powinna być zapłacona kolejna polisa. Za nieposiadanie ubezpieczenia grożą finansowe kary jakie nie należą do najniższych, ale największe kłopoty mogą się pojawić, kiedy kierujący spowoduje pojazdem bez ważnej polisy kolizję lub poważniejszy wypadek.Komunikacyjne ubezpieczenia - - nie chronią wprawdzie przed wypadkiem czy awarią samochodu, ponieważ przeważnie będzie to sprawa ludzkich błędów albo zdarzeń losowych, ale bardzo mogą się przydać w awaryjnych sytuacjach. Ubezpieczenie OC ochrania
samochód
Napisał: M 93
Na podstawie: http://www.flickr.com
ofiary wypadków, zapewniając naprawę samochodu, ale również pomoc przy samym zdarzeniu. Żeby jeżdżenie samochodem było bardziej bezpieczne warto również zadbać o zabezpieczenie sprawcy.

Tu doskonale sprawdzają się ubezpieczenia AC, dzięki którym przy stłuczce z własnej winy otrzyma się odszkodowanie, ale zakres ich obejmuje także dość często kradzież pojazdu albo uszkodzenia na postoju. Można pomyśleć także o pakiecie assistance, jego koszt jest niewielki, a korzyści mogą być bardzo duże. Takie ubezpieczenie zapewnia bezpłatną pomoc przy zepsuciu pojazdu, wyładowaniu akumulatora czy też zgubienia kluczyka. Powinno się pamiętać o zakupie ubezpieczenia, ponieważ przez to nasze podróżowanie będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-31 12:07:50
Tagi: ubezpieczenie, kontrola, awaria, samód