Usługi audytorsko-księgowe

Kilkanaście lat temu księgowa w strukturze firmy była niezastąpiona. Dziś nieraz firmy korzystają z usługodawców zewnętrznych do realizowania usług księgowych i finansowych. Outsourcing księgowości, porad prawnych czy obsługi kadr i płac daje szansę na redukcję kosztów przedsiębiorstwa.
praca
Napisał: KIANO
Na podstawie: KIANO
Zmniejszenie kosztów dla różnej wielkości firm wypływa z ich różnego stanu. Dla małych firm angaż dedykowanego pracownika oraz zapewnienie mu niezbędnych szkoleń jest droższe niż zlecenie tych działań firmie zewnętrznej. Zakres pracy w małej firmie też zazwyczaj nie wymaga osoby na pełnym etacie.

Większe jednostki gospodarcze traktują outsourcing jako formę inwestycji z, której oszczędności będzie można zobaczyć w ciągu paru lat. Nieduże koszty wynikają tu tak z mniejszych cen firmy outsourcingowej w relacji do utrzymania własnego działu jak i z bardziej niezawodnej pracy firmy specjalizującej się w danej dziedzinie. Na przykład badanie sprawozdań finansowych jest trudnym zadaniem a błędnie wykonane ma poważne skutki finansowe i czasochłonne.

Decydując się na przekazywanie danych działań firma może poświęcić całą swoją energię kluczowej działalności, pracownicy firmy zewnętrznej wnoszą na ogół wyższy poziom usług (np. audyt finansowy jest z reguły bardziej obiektywny niż w wykonaniu naszej firmy, specjaliści firmy zewnętrznej pilnują ciągłego podnoszenia kwalifikacji), redukuje się ryzyko związane ze skutkami błędów naszych pracowników. Abstrahując od niewątpliwych zalet ciężko nie wziąć pod uwagę również wad. Skomplikowany przepływ wiadomości, mniejsze poczucie odpowiedzialności za losy naszej firmy, zmniejszone możliwości panowania nad procesami outsourcingu to tylko niektóre z nich.

Trudno odrzucić wszystkie powody, dla których outsourcing stał się tak popularny na zachodzie i coraz częściej wykorzystywany jest w polskich firmach. Warto więc przetrawić wszystkie za i przeciw i wybrać najlepszą opcję dla swojego przedsiębiorstwa.

Zapraszamy na stronę firmy oferującej usługi finansowe -


Sprawdź polecaną propozycję tutaj: Usługi księgowe w Warszawie.Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-29 09:52:50
Tagi: finanse, PRacownik, firma, księgowa