Usługi, za które odpowiedzialny jest aktuariusz

Istnieją takie usługi, o których nie wszyscy słyszeli, albo słyszeli, ale nie potrafią dokładnie ich nazwać. Zaliczyć do nich można m.in. usługi aktuarialne. To usługi, które pozwalają określić ryzyko finansowe określonych działań finansowych. U nas w kraju bardzo często korzystamy z tego typu usług, kiedy mowa o planach dotyczących emerytur.
analizy
Napisał: tec_estromberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Robione są wyceny rezerw pracowniczych. Jak można się domyślić jest ryzyko w każdej sytuacji związanej z projektami finansowymi.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej wiadomości na prezentowany wątek, to użyj strony (http://www.foliograf.pl/oklejanie-szklanych-witryn/), na której odnajdziesz pokrewne dane - śmiało kliknij tutaj.

Nigdy na sto procent nie ma się pewności, czy wszystko będzie funkcjonowało tak jak zostało to przewidziane w najlepszym scenariuszu, między innymi z tego powodu również tworzone są różne scenariusze i to niezbyt optymistyczne, by zobaczyć, co może stać się w najlepszym a co w najbardziej beznadziejnym wypadku. Ale usługi - zalecamy tą stronę - aktuarialne nie stawiają na uśrednienie skrajnych opcji. Związane są one raczej z ukazaniem najbardziej realnych możliwości, które czasem ukazują, że nie powinniśmy czegoś zmieniać i warto zostać przy tym jak jest, a zdarza się, że pokazują, że zmiana jest konieczna.

Ryzyko finansowe Jeżeli działamy w branży związanej z ubezpieczeniami, to osoba zwana aktuariusz na pewno jest nam znana. Aktuariusz zajmuje się wyceną zobowiązań, jakie konkretna firma ma wobec klienta. Poza tym, musi zajmować się również takim konstruowaniem oferty, – tj. ubezpieczeń, by była płynność, pozwalająca na wydawanie niezbędnych kwot. Trzeba w takiej pracy umieć określić, jakie muszą zaistnieć przypływy gotówki, przy danej ilości zobowiązań, by nie dopuścić do zastoju finansowego.Biznesmen
Napisał: Cory M. Grenier
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są to, więc projekty długoterminowe, nie da się tu raczej spoglądać jedynie kilka dni do przodu, tu trzeba umieć patrzeć parę lat do przodu. Nie jest, więc to proste zajęcie, ale na pewno interesujące. Jeżeli wyjdzie na to, że nasze przewidywania były słuszne, na sto procent będziemy dostrzeżeni przez szefostwo. Jednak, gdy coś pójdzie nie tak, należy będzie szukać doraźnych metod na poprawę nieciekawej sytuacji i będziemy musieli zmienić opcje, jakie są okazywane klientom. Usługi aktuarialne (sprawdź na stronie) to ogromna odpowiedzialność, z którą działają najlepsi. Często zdarza się tak, że prognozy któregoś aktuariusza są potem korygowane przez następnych pracowników. Bo trzeba brać pod uwagę na to, że najczęściej za kadencji innych ludzi widać efekty konkretnych prognoz finansowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 16:31:10
Tagi: ubezpieczenia, projekty, wyceny, prognozy